Zaświadczenie o niekaralności Praga Południe

Zaświadczenie o niekaralności Praga Południe

Praga Południe to jedna z dzielnic Warszawy, położona na wschodnim brzegu Wisły. Zajmuje powierzchnię około 23 km² i zamieszkuje ją ponad 190 tysięcy mieszkańców. Dzielnica ta jest podzielona na kilka osiedli, w tym m.in. Gocław, Grochów, Kamionek, Saska Kępa, Stara Praga czy Szmulowizna – Zaświadczenie o niekaralności Praga Południe.

Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie

Adres – ul. Terespolska 15a, 03-813 Warszawa
Lokalizacja – pokój 47 (parter)
Kontakt – tel/fax 22 50 91 150
Godziny urzędowania:
  • poniedziałek 8.30 – 18.00
  • pozostałe dni robocze 8.30 – 15.30

Charakterystyczną cechą Pragi Południe jest jej różnorodność kulturowa i społeczna. Znajdują się tam zarówno dzielnice o charakterze mieszkaniowym, jak i przemysłowym, a także zabytkowe kamienice, parki i rekreacyjne tereny zielone. Dzielnica ta jest również znana ze swojego bogatego życia kulturalnego i artystycznego, w tym m.in. z festiwali i wydarzeń kulturalnych organizowanych w trakcie całego roku.

Saska Kępa to jedno z najbardziej znanych osiedli w Pradze Południe. Charakteryzuje się ono zabytkowymi kamienicami, alejami drzew i reprezentacyjnymi willami. Na Saskiej Kępie znajduje się również wiele popularnych restauracji, kawiarni i sklepów. Warto wspomnieć także o Grochowie, który jest jednym z najstarszych osiedli w Warszawie, a także o Kamionku, gdzie znajduje się wiele zakładów przemysłowych, w tym m.in. zakłady PKN Orlen.

W Pradze Południe znajduje się wiele ważnych obiektów i instytucji. Na terenie dzielnicy zlokalizowany jest m.in. stadion Narodowy, który był jednym z głównych miejsc rozgrywania meczów Euro 2012. Warto również wspomnieć o Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz o Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej, które znajdują się na terenie Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. Jana Bogdanowicza.

Praga Południe jest dobrze skomunikowana z resztą miasta. Przez dzielnicę przebiegają liczne linie tramwajowe i autobusowe, a także znajdują się tam stacje metra. Istnieje także możliwość przemierzania Pragi Południe rowerem, dzięki licznej infrastrukturze rowerowej, w tym m.in. ścieżkom rowerowym i stacjom Veturilo.

Zobacz także zaświadczenie o niekaralności Warszawa